menu
person

08:45
Розповсюдження знань про аутизм
Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму відзначаючийся щорічно 2-го квітня.

Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.

Сучасне значення поняття «аутизм» в якості назви хвороби з’явилося не так давно. В 1938-му році австрійський педіатр і психіатр Ганс Аспергер на одній зі своїх лекцій з дитячої психології став використовувати термін, введений швейцарським психіатром Ейгеном Блейлером для визначення досліджуваної їм симптоматики, названої Аспергером як «аутістічні психопати». Саме Блейлеру належить сучасне поняття термінології аутизму.

Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.

Симптомами аутизму у дитини можуть бути:
  • Труднощі в соціальній сфері: дитина може не виявляти інтересу до ігор з дітьми або родичами, а також до будь-якого іншого взаємодії.
  • Проблеми щодо комунікації: можлива відсутність або затримка мовлення, дитина не повторює за дорослими звук, не посміхається у відповідь на усмішку, не виявляє емоцій за допомогою міміки у віці понад 9 місяців, також можлива відсутність дитячого лепету у віці 12 місяців, відсутність звичайних жестів, таких, як показу пальцем, простягання рук, щоб дотягнутися або помахати на прощання, у віці один рік і більше – відсутність реакції при зверненні на ім'я. Дивна поведінка (повторювані рухи): дитина може, наприклад, протягом тривалого часу крутитися, розгойдуватися, вибудовувати іграшки в лінію тощо.
  • Проблеми з моторикою: труднощі з координації рухів, ходіння навшпиньки.
  • Сенсорні проблеми: підвищена чутливість до шуму, музики, світла, одязі, запахів, купання.
  • Шлунково-кишкові проблеми: діарея, запор, вибірковість в їжі.
Якщо у дитини спостерігається подібна поведінка, не зволікайте – звертайтеся до фахівців, дайте дитині реальний шанс стати повноцінним членом суспільства і починайте лікування та психологічну корекцію невідкладно.

Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.
Категорія: Медичний календар | Переглядів: 285 | Додав: yurec26 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Name *:
Email *:
Code *: