menu
person

Гарними результатами ...
Гарними результатами роботи, об’єднанням зусиль та за підтримки влади ми зможемо досягти поставлених завдань
 
За встановленою традицією наприкінці року головний лікар Добровеличківської ЦРЛ Гинькут Петро Васильович підводить підсумки роботи лікарні за поточний рік та ділиться планами на майбутнє.
На часі – реформа вторинної ланки галузі охорони здоров’я. Жителів району цікавить, як працює галузь охорони здоров’я сьогодні, які нові послуги пропонуються та які зміни у наданні медичної допомоги на вторинному рівні очікуються.

- Петре Васильовичу, вже кілька років колектив центральної районної лікарні працює над розширенням спектру медичних послуг, поділіться напрацюваннями 2018 року, які новації пропонуються жителям району?
- Хочу відразу відмітити, що частина відповіді вже прозвучала у Вашому запитанні, бо лише високопрофесійний колектив здатний працювати на розвиток, тож завдяки наявному потужному кадровому потенціалу лікарів у Добровеличківській центральній районній лікарні запроваджено цілодобове постове чергування лікарів анестезіологів, що дає змогу вчасно надавати медичну допомогу кільком пацієнтам. І якщо ми вже заговорили за кадрову політику, то цьогоріч  до роботи в Добровеличківській центральній районній лікарні приступили лікар-інфеціоніст та два молоді спеціалісти лікарі, 1 акушерка та 2 сестри медичні.
Пацієнти дякують, що у Центрі ранньої діагностики забезпечено роботу трьох кабінетів ультразвукової діагностики (УЗД), відсутні черги і хворим у найкоротший термін надається медична допомога, а робота чотирьох лікарів з УЗД дала змогу значно покращити відсоток виявлення різноманітних патологій, в тому числі новоутворень на ранніх стадіях, про що свідчать результати постійного моніторингу. Це стало можливим після придбання за рахунок коштів районного бюджету нового УЗД-апарату експертного класу.
Укладеною угодою про співпрацю із страховою компанією ПрАТ СК «Інтер Експрес» адміністрацією центральної районної лікарні започатковано «страхову медицину». Тобто, застрахованим цією кампанією особам повністю відшкодовуються витрати на лікування у центральній районній лікарні. Цією послугою вже користуються застраховані працівники Одеської залізниці.

- На які види медичної допомоги тепер можуть розраховувати жителі нашого та іншого районів?
- Добровеличківською лікарнею надаються всі види спеціалізованої вторинної медичної допомоги, структура ЦРЛ включає поліклінічне відділення, терапевтичне, хірургічне, дитяче, інфекційне, акушерсько-гінекологічне відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, переливання крові, Центр ранньої діагностики. Зокрема, фахівці хірургічного стаціонару проводять оперативні втручання при гнійних захворюваннях шкіри та підшкірної клітковини, доброякісних пухлинах шкіри та підшкірно-жирової клітковини, при ускладненнях виразкової хвороби шлунку та 12-палої кишки, жовчно-кам’яній хворобі, килах (аллогерніопластика сітчастими трансплантатами), апендициті, оперативне лікування при злуковій хворобі (застосовуються сучасні протизлукові медикаменти), захворюваннях нирок та передміхурової залози, оперативне лікування при варикозній хворобі підшкірних вен нижніх кінцівок, геморої, тріщинах та доброякісних захворюваннях прямої кишки. Лапароскопічні методи для діагностики і лікування захворювань органів черевної порожнини, а також травматологічні операції: оперативне лікування переломів з використанням металоконструкцій новітніми методами, що дає змогу ранньої активації хворих, при захворюваннях суглобів з використанням сучасних артроскопічних методів без розкриття суглобів; у терапевтичному відділенні проводиться лікування патології серцево-судинної системи, органів дихання, неврологічної патології та ін.
Працівники акушерсько-гінекологічного відділення Добровеличківської ЦРЛ не лише допомагають з’явитися на світ маленьким жителям нашого району, а й супроводжують жінок впродовж вагітності та післяпологовому періоді, надають медичні послуги пацієнткам з гінекологічною патологією, забезпечують зберігання довгоочікуваної вагітності. До нас приїздять народжувати мешканці інших районів - Новоукраїнського та Вільшанського, та інших областей – Київської та Черкаської, що вказує на високий рівень надання медичних послуг у нашому закладі.
Продовжується робота виїзних лікарських бригад у складі сімейного лікаря, педіатра, хірурга, акушер-гінеколога та виїзної бригади Центру ранньої діагностики: лікаря з ультразвукової діагностики та лаборанта клініко-діагностичної лабораторії у кожен населений пункт району, що забезпечує огляд населення не менше 2 разів на рік, проведення УЗД діагностики сільським жителям, здійснення лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, сечі, дослідження крові на вміст цукру).
Забезпечується дієвий нагляд за наданням медичної допомоги ветеранам Другої Світової війни, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, учасникам АТО та членам їх сімей. У 2018 році стаціонарно проліковано 116 ветеранів, із них 4 інваліди війни; 58 учасників проведення АТО/ООС та членів їх сімей, з них 2 інваліди, 158 ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Позитивним фактором у діагностиці захворювань є робота відділення діагностичної лабораторії «Сінево». З моменту відкриття філіалу лабораторії її послугами вже скористався практично кожний третій житель району, адже не витрачаються час та кошти, щоб дістатися до аналогічної лабораторії в обласному центрі. Також у 2018 році, на чисельні прохання жителів району, продовжена дія соціально-медичних проектів з оперативного лікування гриж, оздоровлення жіночого населення та лікування гострого коронарного синдрому, на що виділено 60,0 тисяч гривень.
У підсумку, за рейтинговими показниками роботи закладів охорони області, Добровеличківська ЦРЛ у 2015 - 2017 роках – три роки поспіль посідає перше рейтингове місце.

- А як питання черг, чи можна попередньо записатися на проходження обстежень у Центрі ранньої діагностики?
- Так, в Добровеличківській ЦРЛ продовжується практика запису по телефону для проходження діагностичних обстежень, і ми запрошуємо наших жителів користуватися такою послугою, що організовує робочий час як лікаря, так і пацієнта, і в певній мірі знімає питання черг. Телефон для довідок та попереднього запису Центру ранньої діагностики +38068 837 86 87. Крім того, центральна районна лікарня має свій ВЕБ-сайт з інформацією, що постійно оновлюється, на якому висвітлюється діяльність закладу та перелік запропонованих послуг. Хочу відмітити, що Добровеличківська ЦРЛ одна з двох районних лікарень області має свій офіційний сайт. До речі, нами розроблено та запущено тестування онлайн-запису до вузькопрофільних лікарів.

- Петре Васильовичу, протягом останніх років районною радою, керівниками сільгосппідприємств, підтримані ініціативи виконавчої влади та адміністрації ЦРЛ для покращення матеріально-технічної бази лікарні, результатом виконання яких стала висока якість медичної допомоги, і, дійсно, від пацієнтів постійно звучать слова вдячності. Поточний рік не став виключенням, проінформуйте, будь ласка, читачів, які зміни відбулися в плані покращення матеріально-технічної бази центральної районної лікарні впродовж 2018 року?
- Для потреб пацієнтів Добровеличківської центральної районної лікарні у 2018 році придбано медичне обладнання: апарат УЗД експертного класу вартістю 990,0 тис. грн, а також апарат магнітотерапії, аналізатор та центрифугу в клініко-діагностичну лабораторію, шприцеву станцію, електрохіругічний апарат, апарати зовнішньої фіксації, неонатологічний пульсоксиметр та ін.  – всього на суму 120,0 тисяч гривень.
Цьогоріч завершений ремонт реабілітаційного центру центральної районної лікарні (загальна сума витрат на ремонт становить 174,3 тисяч гривень) та денного стаціонару (сума витрачених коштів становить 205,7 тисяч гривень). Відремонтовано покрівлю хірургічного корпусу, харчоблоку, пральні, котельні, інфекційного відділення, гаражів. Загальна сума використаних коштів становить більше 82,6 тисяч гривень. У 2018 році проведені частково ремонтні роботи в інфекційному відділенні та розпочато ремонт власними силами приміщення третього поверху терапевтичного корпусу. Продовжено проведення енергоефективних заходів – придбані та встановлені енергозберігаючі вікна та двері на загальну суму 69,4 тисяч гривень за рахунок фінансування сільгоспвиробниками.
Слід зазначити, що найбільша частка у складі зазначених витрат належить коштам районного бюджету. Користуючись нагодою, від імені колективу лікарні та всіх пацієнтів, хочу подякувати районній державній адміністрації, районній раді, депутатському корпусу районної ради VІІ скликання, що своїми рішеннями забезпечують її розвиток.
Крім того медичній галузі досить активно допомагають сільгосппідприємства, і це дійсно потужна допомога, без якої нам досить важко було б виживати у суворих реаліях сьогодення.     Ми щиро дякуємо керівникам сільгосппідприємств Арсірію В. В., Бабій О. І., Басистому В. В. та Басистому Ю. В., Бокулярову В. Ф., Васільєву О. О., Воробйову В. М., Воронову В. А., Гайдею М. М., Головатому Д. О., Городенку А. Ю., Данькову С. О., Дегтярьову І. В., Ігнатенку В. В., Каюді С. В., Кезик Н. М., Кишко В. В., Ковальову М. В., Косюг І. В., Кочерзі Н. М., Куделі М. М., Кульчицькому І. П., Лаврентьєву В. Д., Лаврентьєву В. О., Луценку А. О., Миргородському В. А., Мізецькому О. О., Неофіті І. Б., Плаксієнку С. З., Плаксієнку С. С., Попелюху Ю. І., Савранському М. В., Селецькій Н. Ф., Селецькому В. П., Сидоренку В. В., Смілянцю Я. Є., Сокуренку С. М., Соловчуку В. М., Соловчуку І. М., Стадніченку Р. В., Якимчуку М. Д., які щорічно допомагають коштами, обладнанням та продуктами харчування центральній районній лікарні.
Вже кілька років долучаються до окремих проектів, що стосуються покращення матеріально-технічної бази центральної районної лікарні сільські ради району. Я хочу подякувати головам сільських рад, їх депутатському корпусу за підтримку, розуміння  цілей, завдань медичної галузі та відповідального ставляться до ухвалення рішень для покращення якості надання медичних послуг.
Проте, на жаль, ми не дочекалися допомоги від селищного голови та депутатського корпусу Добровеличківської селищної ради, хоча неодноразово зверталися з відповідними листами-клопотаннями. Приміром, довготривалий час йшли перемовини з інвестором щодо встановлення в ЦРЛ комп’ютерного томографа. Кілька разів інвестор відвідував наш район, але побачивши не лише недалекоглядність та неузгодженість дій деяких «активістів» селища, а й їх відверте намагання саботувати поступальний рух, спрямований на покращення надання медичних послуг, відсутність допомоги у підготовці приміщення для обладнання, нам було відмовлено у встановлені комп’ютерного томографа.

- Для функціонування вторинної ланки медицини, до якої відноситься Добровеличківська ЦРЛ, державним бюджетом надається медична субвенція. Чи достатньо коштів медичної субвенції для оплати праці медичних працівників та енергоносіїв?
- Щодо коштів медичної субвенції, то в 2018 році ми працювали в нових умовах у зв’язку зі створенням Помічнянської та Тишківської ОТГ. Якщо у 2017 році медична субвенція відповідно до кількості жителів Добровеличківського району надійшла до районного бюджету в сумі 21,6 млн.грн, то у 2018 році районний бюджет отримав лише 12,9 млн.грн, ще 2,5 млн грн. отримала Тишківська громада, де відсутній медичний заклад вторинного рівня та 6,6 млн.грн отримала Помічнянська громада, де лікарня надає обмежену кількість медичних послуг.
Депутатський корпус та голова Тишківської ОТГ відповідально поставились до питання медичного обслуговування та у повному обсязі передали свою медичну субвенцію Добровеличківській ЦРЛ, де упродовж усього року без будь-яких обмежень отримували медичні послуги жителі громади. Довгі перемовини протягом десяти місяців з головою та депутатським корпусом Помічнянської ОТГ попередньо закінчились рішенням передати Добровеличківській ЦРЛ лише 1,5 млн.грн медичної субвенції, а це лише частина. Наші лікарі надавали і надаватимуть медичну допомогу помічнянцям, і ми маємо надію, що в майбутньому депутати міської ради відповідально поставляться до питання оплати медичних послуг мешканцям, які їх обрали.
Дозволю собі наголосити, що децентралізація влади передбачає передачу державою на місця ресурсів, та водночас передбачається передача відповідальності за долю жителів громади. Про те як розпоряджатися ресурсами, куди їх спрямовувати пише Конституція України, яка гарантує дотримання прав громадян на охорону здоров’я, Бюджетний кодекс, Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», галузеві закони. Але навіть в таких умовах роботи в 2018 році Добровеличківська ЦРЛ виконувала усі свої зобов’язання з оплати праці медиків, оплати енергоносіїв, і саме головне – забезпечувала надання якісних медичних послуг жителям нашого та інших районів.

- Пане Петре, Ви є головою Госпітальної ради Західного госпітального округу Кіровоградської області. Що це за орган і яка робота проводиться ним?
- Як відомо, до Західного госпітального округу Кіровоградської області, входять усі заклади охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної  (спеціалізованої) медичної допомоги населенню, та розміщені на території: Маловисківського, Новоукраїнського, Гайворонського, Добровеличківського, Голованіського, Новоархангельського, Благовіщенського та Вільшанського районів. До складу Госпітальної ради, крім медиків, входить велика кількість управлінців (голів РДА та районних рад). Відповідно до графіку роботи Госпітальної ради, щоквартально на одній із цих територій проходять засідання членів Госпітальної ради Західного госпітального округу Кіровоградської області. На засіданнях розглядається чимало проблемних питань – це і забезпеченість новітнім медичним обладнанням, і співпраця між медичними закладами, і створення закладів надання паліативної допомоги, окреслюються шляхи вирішення, реалізації, співпраці, а щодо стану доріг між населеними пунктами округу, як визначального фактору часу для хворого, то Госпітальна рада з цієї проблематикою звернулась до гілок влади вищого рівня. Також, на засіданнях Госпітальної ради розглядалось питання законодавчого врегулювання передачі об’єднаними територіальними громадами медичної субвенції закладам охорони здоров’я вторинного рівня, бо лікарні тих районів, де створені ОТГ, через роздробленість бюджетів та недостатній рівень відповідальності депутатського корпусу окремих ОТГ та їх голів, також потерпають через нестачу коштів медичної субвенції, а це, крім Добровеличківського, Маловисківський та Новоукраїнський райони.
До слова, створено та працює ВЕБ-сайт Госпітальної ради Західного госпітального округу Кіровоградської області, де можна ознайомитися з питаннями та рішеннями, що розглядаються на засіданнях.
Західний Госпітальний округ Кіровоградської області  є унікальним на території країни з кількох причин, зокрема він є найпротяжнішим, але водночас має місце низька густота населення; і саме головне – якщо в інших округах вже визначені центри в містах з населенням більше 40 тис.чол., то на території Західного Госпітального округу Кіровоградської області жоден із райцентрів не має такої кількості населення.
Попереду складне завдання - визначення центру Західного Госпітального округу Кіровоградської області. Тому сьогодні госпітальною радою створюються умови здорової конкуренції у системі охорони здоров'я в межах округу, запускаються механізми цивілізованого суперництва між лікарями. Адже ми розуміємо, що управління конкурентоспроможністю медичних закладів і лікарських практик – завдання, без осмислювання і вирішення яких неможливі якісні зміни у нинішньому стані медичної галузі. Конкурентне середовище спонукає до розвитку, тож справедливо відмітити, що великий крок вперед у своєму поступі вже демонструють інші ЦРЛ Західного госпітального округу.
У свою чергу, Добровеличківська ЦРЛ ставить перед собою амбітні завдання, досягти яких можливо тільки гарними результатами роботи, підтримкою влади та об’єднаними зусиллями усього району, при наявності висококваліфікованих медичних кадрів, новітнього високотехнологічного діагностичного та лікувального обладнання, відповідного фінансового ресурсу.

- Петре Васильовичу, поділіться, будь ласка, своїми планами на 2019 рік, адже, як нам відомо, розпочинається реформа вторинної ланки надання медичних послуг.
- Ми постійно вивчаємо досвід колег, маємо власні напрацювання, тому і надалі впроваджуватимемо інноваційні технології надання якісної медичної допомоги відповідно до клінічних протоколів та медичних стандартів. Продовжуватимемо реалізовувати соціально-медичні проекти для населення Добровеличківського району щодо лікування кил, оздоровлення жіночого населення, лікування гострого коронарного синдрому. З метою укріплення матеріально-технічної бази лікарні у 2019 році нами заплановано ремонт хірургічного відділення, придбання нового медичного обладнання.
На чергову сесію районної ради внесений проект рішення щодо перетворення Добровеличківської ЦРЛ у комунальне некомерційне підприємство з метою укладання угоди з Національною службою здоров’я України, яка виступатиме замовником та оплачуватиме визначений перелік поліклінічних послуг населенню, і вже з початку 2019 року ми працюватимемо в нових умовах.
Центральна районна лікарня надавала, надає і буде надавати медичну допомогу вторинного рівня усім жителям нашого району, в тому числі і новостворених ОТГ, а також жителям інших районів, відповідно до чинного законодавства у повному обсязі.

- І ще одне питання, яке хвилює усіх жителів району. Невдовзі вибори голови та депутатського корпусу новоствореної Добровеличківської ОТГ. Кого з кандидатів на посаду Ви підтримуєте, чи може Ви самі є кандидатом на посаду голови ОТГ?
- Буду відвертий, мене турбує найбільше те, що від процесу прийняття рішення про своє майбутнє були практично усунуті 99% жителів селища Добровеличківка і району, а з боку селищної ради була продемонстрована зневага до позиції 750 жителів Добровеличківки (ми передали обіцяні 750 підписів) щодо створення ОТГ у форматі виключно 18 сільських рад. У підсумку, сьогодні створюється громада із трьох сіл. Хто так вирішив? Хтось, через власні амбіції, а можливо через нерозуміння процесу формування майбутнього адміністративно-територіального устрою в країні, має намір звести нанівець пророблену протягом трьох років великою кількістю людей роботу по затвердженню перспективного плану та об’єднання всіх територій району, знищити роботу багатьох поколінь, які десятиліттями розбудовували і розвивали Добровеличківщину? Більшість районів області, на сьогоднішній день, не мають такого потужного медичного закладу, а ми не цінуємо те, що вже маємо. На жаль, такими кулуарними та непрофесійними рішеннями може бути знищена медицина району. Як можна іти на вибори проігнорувавши 750 і більше жителів Добровеличківки.
Тому в моїй особі сьогоднішнє керівництво селищної ради підтримки не отримає. Переконаний, громаду потрібно будувати міцною, за принципом «Один район – одна громада». Адже, створення великої кількості громад на території Добровеличківського району  призведе до знищення Добровеличківської ЦРЛ, такий ризик занадто реальний, і ми його у 2018 році вже відчули. Жителі району повинні про це знати.
Щодо участі у виборах, то хочу запевнити, що братиму у них саму активну. Маю надію, що ми разом прийдемо на вибори і проголосуємо за знаючих, енергійних людей, які не словом,  а ділом здатні об’єднати громаду. Усім, хто вболіває за людей, за район, за територію не можна стояти осторонь, треба обов’язково йти на вибори, самим вирішувати власне майбутнє, або довірити його лише професіоналам, достойним, освіченим і досвідченим людям.
Зичу всім нам міцного здоров’я і довголіття у районі, який ми разом зробимо центром Госпітального округу!
Категорія: Про нас у ЗМІ | Додав: yurec26 (12.12.2018)
Переглядів: 982 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: